Review

Lees hieronder wat anderen zeggen over hun ervaring met Parktijk Ruimte.

Zelf jouw ervaring delen? 

ik ben tot diepe rust gekomen

17 augustus 2025

Marian

Marian ontvangt je met een warm welkom, neemt de tijd om naar je verhaal te luisteren en geeft

uitleg over hoe je lichaam waarneemt en reageert. Bij iedereen is dat anders en ervaart het ook

anders.

Samen met Marian kom je erachter welke opdracht jij jezelf hebt gegeven en hoe je die

opdracht ook blijft uitvoeren, ook al is het niet meer nodig.

Bij de psycholoog waar ik eerst liep, wordt er gekeken naar de symptomen, waar heb je last

van (hulpvraag) en dit kun je doen om minder last te ervaren.

Bij Marian kijk je ook naar jouw context. Wat is er gebeurd waardoor je zo naar de wereld kijkt,

wie hebben daar allemaal invloed op gehad en wat ga jij daaraan doen? Marian neemt je mee

op deze reis. Zij gebruikt verschillende technieken en in overleg wordt gekeken naar wat het

best bij je past.

Voor mij is er een wonder gebeurd. Het is Marian gelukt om mij in zo’n diepe rust te krijgen, dat

ik even helemaal niet een gedachte had. Dat had ik niet eerder meegemaakt.

Ik kom in verbinding met mijzelf en heb mij nog nooit zo gelukkig gevoeld met mijzelf.

R

praktijk ruimte voor jong en oud

17 augustus 2025

Na meer dan dertig jaar huwelijk verwacht je elkaar te kennen en met elkaars gevoeligheden en “eigenaardigheden” om te kunnen gaan. Meestal klopte dat ook, maar er waren in onze relatie toch te vaak momenten dat we elkaar niet begrepen en elkaar onbedoeld pijn deden.

Hoewel we beiden 70 plussers zijn besloten we om hulp te vragen en een relatie-therapeut in te schakelen. Via internet vonden we “Praktijk Ruimte” in Arkel en tot onze opluchting konden we op korte termijn terecht.

Een eerste gesprek is altijd spannend maar Marian wist ons al snel op ons gemak te stellen en – nog belangrijker – ons duidelijk te maken dat zij ruimte voor verbetering zag.

Na een aantal gesprekken gedurende enkele maanden, soms ieder afzonderlijk maar meestal samen, kunnen we vaststellen dat die verbetering inderdaad is opgetreden. Dat deze verbetering al zo snel optrad (wat zijn drie maanden vergeleken met dertig jaar…..) verbaast ons nog steeds.

Het verleden (zeg maar jeugd en omstreken) bleek bij ons een veel grotere rol te spelen dan wij ons realiseerden en het bewust worden hiervan heeft ons leven aanzienlijk aangenamer en meer ontspannen gemaakt.

Kleine irritaties blijven tegenwoordig klein en het inzicht in elkaar en de tolerantie voor elkaar zijn duidelijk toegenomen.

Marian beheerst niet alleen de kunst om mensen te laten zien hoe het verleden ons vormt (en soms vervormt) maar gaf ons ook de nodige adviezen hoe we met deze nieuwe kennis onze relatie kunnen verbeteren.

Marian, heel veel dank voor de nuttige en tegelijkertijd aangename gesprekken. Een groot stuk spanning is uit ons leven verdwenen en dat is, juist als je niet zo jong meer bent en het einde toch langzaam dichterbij komt, van grote waarde.

Het ga je goed!

J en C

Ik voel me zoveel fijner!!! ♡

7 augustus 2025

Ik ben een paar keer bij Marian geweest vanwege verschillende klachten. 1 daarvan is snel last hebben van de warmte (op warme dagen er echt veel last van hebben). Geen idee hoe het kan maar ik kan er na 2 behandelingen vele malen beter tegen. Ik ben nog steeds gevoelig voor warmte, maar niet meer zoals ervoor. Daarnaast is sinds de laatste afspraak m’n rug sterk verbeterd. Vele malen minder rugklachten en een wat rustiger zenuwgestel. Ik vind het heel fijn om af en toe een behandeling te krijgen en wat ook erg fijn is, is dat ik snel terecht kan wanneer ik het weer een keer nodig vind. Geen lange wachtlijsten en veel flexibiliteit. Super fijn!

Etske Blom

De training was...

7 augustus 2025

meer dan aan mijn verwachting, het was boven verwachting.

Deelnemer training Grenzen stellen met compassie

Merk je verandering bij jezelf?

7 augustus 2025

Ja, ik ben zelfbewuster, kijk meer zonder oordeel en anders ben ik mij er van bewust. Ik voel mijn lijf/mezelf. Wat heb ik nodig, wat kan ik aan.

Deelnemer training Grenzen stellen met compassie

Wat doe je na deze training concreet anders?

7 augustus 2025

Niet “alles “persoonlijk maken/aantrekken, liefdevoller de wereld in kijken

Voor mezelf zorgen, meer rust. In mezelf kunnen zijn, en weten wanneer ik dit of niet ben.

Deelnemer training Grenzen stellen met compassie

Zou je deze training aan anderen aanbevelen?

7 augustus 2025

Ja, aan iedereen. Leven wordt makkelijker, leuker. Eye-opener, openbaring, verbindend.

Ja, ik dacht dat ik veel te nuchter hiervoor was. Was zelfs wat cynisch in het begin. Maar wat heb ik er veel aan gehad, wat een grote verandering in mij. Een echte verrijking.

Ja, ik zou hem aan iedereen aanbevelen die het gevoel heeft meer energie aan anderen te besteden dan aan zichzelf.

Ja, ik raad iedereen aan om deze cursus te gaan doen want je leert zoveel over je eigen ik.

Een must-do voor iederee4n. Of je een partner hebt of alleenstaand bent, wel of geen kinderen hebt, een baan hebt of niet, deze cursus maakt ruimte in je hoofd en in je haart. Ik ben me zo veel meer bewust geworden van mijn patronen en wat ik wel en niet wil. Als we allemaal meer mindful in het leven zouden staan, zou de wereld een (nog) mooiere plaats zijn.

De training heeft mij meer innerlijke rust gegeven. Het helpt mij in de omgang met anderen. Ik heb meer inzicht in gedragspatronen bij mezelf en anderen. Het is fijn om te ervaren dat ook zonder oordeel kunt zijn.

De training kan op verschillende manieren worden toegepast, op het werk, thuis in omgang met partner en kinderen. Wil je bewust worden van je innerlijke rust en hoe je dat kan oefenen? Wil je grenzen stellen voor jezelf en anderen? Dan is deze training zeer aan te bevelen.

Een leuke praktische training die je meer over jezelf leert en uiteindelijk echt invloed kan hebben op hoe je reageert in het dagelijks leven.

Deelnemers training Grenzen stellen met compassie

Zou je deze training aan anderen aanbevelen?

7 augustus 2025

Ik heb de training als prettig ervaren. Het bewustzijn van mijn grenzen naar mezelf en de buitenwereld toe zijn door de training en groepsgesprekken duidelijk in nkaart gebracht. Hierdoor kan ik meer voor mezelf gaan kiezen, maar ook duidelijker gaan communiceren naar derden. Het voor jezelf duidelijk krijgen hoe groot je eigen tuin is en wat er in staat stelt me in staat om op gepaste wijze met de “problemen” van anderen om te gaan. Empathie is prima, maar het probleem/leed is niet voor mij. Ik hoef het dan ook over te nemen of op te lossen. Dit brengt rust.

Ja, het geeft veel zelfkennis en er verandert echt iets. Je bent in staat om minder fijne levenservaringen een plek te geven zonder dat ze je dagelijkse leven beïnvloeden.

Ee eye-opener. Ik ervaar nu ook niet alléén sta, iedereen maakt van alles mee. Ik st veel minder in de stress stand als iemand iets aan mij vraagt. Kan nu beter en rustiger na denken.

Van deze training kan iedereen wat leren. Bewust met jezelf en de ander omgaan. Inzicht krijgen in je onbewuste gedrag en zelf opgeworpen obstakels/vooronderstellingen.

Deelnemers training Grenzen stellen met compassie

Welke woorden komen in je op, als je terug denkt aan de training:

7 augustus 2025

De training was voor mij echt een openbaring. Ik kijk met een nieuwe/andere blik naar mezelf, mijn medemens en de wereld.

Deelnemer training Grenzen stellen met compassie

Inzichtelijk maken van je grenzen binnenwereld-buitenwereld.

22 juli 2025

Inzichtelijk maken van je grenzen binnenwereld-buitenwereld. Deze training zorgt ervoor dat je met oefeningen, voorbeelden en besprekingen in de groep gaat zien en voelen hoe belangrijk grenzen zijn in jouw leven en in het leven van anderen. Daar elkaar kunnen treffen, compassie empathie en grenzen mogen laten zijn maakt mijn wereld ruimer, dank. Zeer helpend, eigen ervaringen plaatsen de training in de echte wereld.

Bruikbaarheid van de training persoonlijke leven 9 werk 9

Aan verwachting voldaan. 9

Brigitta van der Puijm

Hele mooie tool

22 juli 2025

Hele mooie tool om inzichtelijk tee maken welke grenzen er zijn en de regie te laten bij de ander.

Methodiek vind ik uniek en tegelijkertijd een meerwaarde om in te zetten. Het helpt om de ander inzicht te geven in eigen grenzen en regie te nemen hierin en bewustzijn te creëren.

Bruikbaarheid van de training persoonlijke leven 9 werk 7

Aan verwachting voldaan. 9

Tamara

Ik kan de opleiding ik-grensbewust iedere hulpverlener van harte aanbevelen

22 juli 2025

Ik kan de opleiding ik-grensbewust iedere hulpverlener van harte aanbevelen. Het heeft mij voor mezelf en mijn werk een nieuwe toeganggegeven voor dat wat zó moeilijk pakbaar is, mijn grens afbakenen, in mij. Er is nu iets hanteerbaar geworden wat fundamenteel de ervaring van mezelf voor mezelf, mezelf ten opzichte van anderen positief en prettig veranderd. Zoals Cruyff zou zeggen “Je gaat het pas zien als je het doorhebt”.

Bruikbaarheid in mijn werk10 bruikbaarheid privé 10 training aan verwachting voldaan 10

Stephanie

Wat een diepgang

22 juli 2025

Wat een diepgang, dat had ik niet verwacht, het is zoveel meer dan alleen maar een grens aangeven. Het delen van jouw ervaringen, zorgde voor een extra verheldering.

Bruikbaarheid in mijn werk10 bruikbaarheid privé 10 training aan verwachting voldaan 10

Erinn

Een goede basis

22 juli 2025

Tijdens deze eerste trainingsdagen heb ik het gevoel al een goede basis te hebben gekregen om mee te gaan oefenen in de praktijk. Heel nieuwsgierig naar MC II. Het is heel helpend dat Marian de training verduidelijkt met eigen ervaringen dat heb ik als zeer ervaren.

Bruikbaarheid in mijn werk10 bruikbaarheid privé 10 training aan verwachting voldaan 10

Debby

Ik kijk ernaar uit om deze werkvorm steeds meer verdiepend en verbredend toe te passen in mijn eigen praktijk!

22 juli 2025

Omdat onze eigen grenzen en die van anderen een fundamenteel aspect zijn van het menselijk bestaan vind ik het erg belangrijk dat er een theorie en werkmodel bestaat waarmee ik en mijn cliënten kunnen werken. In elke relatie spelen grenzen een belangrijke rol, ook in de relatie met jezelf. Ik merk zelf dat het werken met plankjes en poppetjes in ieder geval erg inzicht gevend is en dat er door het werken met ik- grens opstellingen ook daadwerkelijk veranderingen in eigen en relationele grenzen kunnen ontstaan. Voor sommige cliënten zijn bepaalde werkvormen zoals visualisaties of gesprekstherapie weleens lastig. Een grensopstelling is dan niet alleen een therapeutisch waardevolle werkvorm, maar het voegt ook plezier en controle over het eigen proces toe.

Deze cursus heeft mij naast theorie – en praktijkkennis zelf ook veel opgeleverd in de zin dat mijn eigen opstelling erg veel met me heeft gedaan. De werking ervan was direct voelbaar (ik voelde mijzelf meer in mijn lichaam zakken en de grens tussen mijn binnen-en buitenwereld veranderde positief). Daarnaast heb ik erg veel plezier beleefd aan de manier waarop Marian de theorie uitlegt, verschillende werkvormen toepast (zoals een speelse manier van mindfulness), put uit een schat aan eigen ervaringen en de ruimte geeft aan de inbreng van de deelnemers.

Ik kijk ernaar uit om deze werkvorm steeds meer verdiepend en verbredend toe te passen in mijn eigen praktijk!

Anoniem

Deze training MC I heeft mij een andere kijk op de wereld gegeven.

22 juli 2025

Hierdoor wordt het voor mij makkelijker om zowel mijn eigen grenzen af te bakenen, als met respect en eerbied te kijken naar de grenzen van een ander.

Ook voel ik dat ik door dit inzicht beter in mijn vel zit. Het is helpend dat je eigen ervaringen deelt, hierdoor is de stof beter te overzien en het geeft verbinding en vertrouwen.

Bruikbaarheid van de training persoonlijke leven 10 werk nu nvt

Aan verwachting voldaan. 10 verwachtingen overtroffen.

L.B.

Nieuwe inzichten

22 juli 2025

Prima training, fijne afwisseling van theorie en veel praktijkoefeningen. Tegelijk mooie “bijvangst” om nieuwe inzichten en eyeopeners te krijgen voor mijn eigen persoonlijke ontwikkeling.

Bruikbaarheid van de training persoonlijke leven 10 werk nu 9

Aan verwachting voldaan 9.

Marc VanderBroeck

Ik vind MCII erg mooi, fijn en krachtig omdat het zo ervaringsgericht is

22 juli 2025

Ik beveel de opleiding zeker aan het is voor werk en privé situaties heel waardevol. Ik vind MCII erg mooi, fijn en krachtig omdat het zo ervaringsgericht is. Door de manier waarop Marian het geeft, gaat het echt ‘leven’ en blijft het minder abstract.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 8

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 8

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 8

Kelly

Deze cursus heeft mij naast theorie -en praktijkkennis zelf ook veel opgeleverd

22 juli 2025

De waarde van MC II voor mijzelf en mijn werk als psychosociaal therapeut en wat het mij en mijn professie heeft gebracht. Omdat onze eigen grenzen en die van anderen een fundamenteel aspect zijn van het menselijk bestaan vind ik het erg belangrijk dat er een theorie en werkmodel bestaat waarmee in en mijn cliënten kunnen werken. In elke relatie spelen grenzen een belangrijke rol, ook in de relatie met jezelf. Ik merk zelf dat het werken met plankjes en poppetjes in ieder geval erg inzicht gevend is en dat er door het werken met ik-grens opstellingen ook daadwerkelijk verandering in eigen en rationele grenzen kunnen ontstaan. Voor sommige cliënten zijn bepaalde werkvormen zoals visualisaties of gesprekstherapie weleens lastig. Een grensopstelling is dan niet alleen een therapeutische waardevolle werkvorm, maar het voegt ook plezier en controle over het eigen proces toe.

Deze cursus heeft mij naast theorie -en praktijkkennis zelf ook veel opgeleverd in de zin dat mijn eigen opstelling erg veel met me heeft gedaan. De werking ervan was direct voelbaar (ik voelde mijzelf meer in mijn lichaam zakken en de grens tussen mijn binnen-en buitenwereld veranderde positief). Daarnaast heb ik erg veel beleefd aan de manier waarop Marian de theorie uitlegt, verschillende werkvormen toepast (zoals een speelse manier van mindfulness) put uit een schat aan eigen ervaringen en de ruimte geeft aan de inbreng van de deelnemers. Ik kijk ernaar uit om deze werkvorm steeds meer verdiepend en verbredend toe te passen in mijn eigen praktijk.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 9

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 9

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 8

Julie Boonekamp

3 dagen vertragen, verdiepen en heling en een stap vooruit om mijn eigen pad te volgen

22 juli 2025

Verdieping in contact leggen met mijn eigen gevoelens. Heling van oude pijn, liefdevol werken aan een gezonde relatie met mijn eigen gevoelswereld en die van mijn ouders. Mooi instrument voor je eigen ontwikkeling en om professioneel in te zetten voor begeleiding van cliënten. 3 dagen vertragen, verdiepen en heling en een stap vooruit om mijn eigen pad te volgen

Bruikbaarheid training in jouw werk: 8

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 9

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 9

W.H.

Ik heb het echt als uitstekend ervaren.

22 juli 2025

Ik heb het echt als uitstekend ervaren. Met alle inzet, ruimte, groep, afwisseling, inhoud en presentaties. De duur, drie dagen achter elkaar, is goed voor verdieping en om in de flow te blijven. Marian deelt eigen ervaringen, wat ik als zeer helpend heb ervaren. Het maakt duidelijk en geeft ‘levend en praktisch voorbeeld’.

Voor mij was het echt een eye-opener een aanvulling en geeft een andere manier van kijken. Absoluut aan te raden voor anderen.

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 210

Lidy

Marian heeft veel kennis en kunde en voelt zaken feilloos aan

22 juli 2025

Marian heeft veel kennis en kunde en voelt zaken feilloos aan. Ze zorgt voor een prettige, open en veilige sfeer. De groep heb ik als prettig en veilig ervaren. Ook de begeleiding was heel prettig. Marian & Anouk vullen elkaar goed aan en weten een fijne sfeer neer te zetten. Alles mocht er zijn . Er was ruimte voor vragen en ook, wanneer nodig, begrenzing.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 6

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 8

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 9

LP

In de training heb ik ervaren dat alle gevoelens hun plek mogen hebben en bekeken kunnen worden

22 juli 2025

In de training heb ik ervaren dat alle gevoelens hun plek mogen hebben en bekeken kunnen worden. Dat je zelf keuzes kunt maken wat je met de gevoelens doet, als je er naar toe gaat, tijdens een ik-grensopstelling (visualisatie). Toen ik een eigen oud gevoel liefdevol in mijn ‘tuinhuisje’ een plekje gaf, kon ik er ineens liefdevol naar kijken en zien wat het, in positieve zin mij heeft gebracht.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 7

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 10

LD

Een mooie intensieve training die een verdieping heeft gegeven op MC I.

22 juli 2025

Een mooie intensieve training die een verdieping heeft gegeven op MC I. Praktisch toepasbaar in mijn praktijk en in mijn persoonlijk leven.

Ik verwonder mij steeds meer over gevoelens en hoe eenvoudig ze kunnen transformeren door er liefdevol en met aandacht bij te blijven. De liefdevolle aanwezigheid van Marian is zeer helpend.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 9

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 9

Marjolein

Voor mij was deze MC I heel verhelderend en inspirerend

22 juli 2025

Voor mij was deze MC I heel verhelderend en inspirerend. Vooral een mooie, levendige voorstelling en ervaring van grenzen en bewustzijn, en allerlei communicatievormen. Het delen van eigen ervaringen van Marian heb ik als heel bijzonder ervaren. Heel helpend. De manier waarop Marian dat doet , voelt als heel inspirerend.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 8

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 9

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 8

L. Nienhuis

Mooie training

22 juli 2025

Goede afwisseling theorie en praktische oefeningen

Grensopstelling oefenen en procesbegeleiding een persoonlijk hoogtepunt

groep veilig en snel vertrouwd

Bruikbaarheid training in jouw werk: 7

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 9

WH

Ik ben super geraakt door deze methode!

22 juli 2025

Het was echt een eye-opener. Het werken met ik-grensopstellingen (visualisaties) maakt dingen zichtbaar die met gewone opstellingen tot nu toe bij mij onzichtbaar zijn gebleven. Ik werd meegenomen in mijn gevoel door de opstellingen waardoor er veel bewustzijn is bij gekomen en een begin is gemaakt aan het transformatieproces. Ik ben daar heel erg dankbaar voor. Marian zorgt voor een veilige open sfeer, ze is liefdevol aanwezig, ze vertelt boeiend. Kortom een waardevolle training, zowel voor mij persoonlijk als voor mijn praktijk.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 10

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 9

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 8

Marjolein

Mindful en respectvol.

22 juli 2025

MC II. Rond en een afwisselend programma, vele handvatten, goed toepasbaar. Mindful en respectvol.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 10

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 10

J. Rothen

Delen ervaringen Marian is zeer helpvol

22 juli 2025

Mooi weekend, goed tempo, voelde veilig. Delen ervaringen Marian is zeer helpvol.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 10

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 10

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 10

N.K.

Marian zet eigen ervaringen in, wat ik als zeer helpend heb ervaren, het verlevendigt de stof

22 juli 2025

MC I is voor mij kennis maken met een heel fundamentele en waardevolle theorie, gebruik maken van een instrument dat veel en diep kan doorwerken en vooral zelf ondergaan en ervaren wat er van binnen toch allemaal kan gebeuren. Marian zet eigen ervaringen in, wat ik als zeer helpend heb ervaren, het verlevendigt de stof.

Bruikbaarheid training in jouw werk: 9

Bruikbaarheid persoonlijk leven: 9

Heeft de training aan jou verwachting voldaan: 8

J. Bonekamp

Al met al een aanrader!

3 juni 2025

Fijn aan deze training vooral vond ik dat ik het geheel in mijn eigen tijd en tempo kon doen.

Het lezen van het boek, de video’s en audiofragmenten zorgden voor een prettig gevarieerd aanbod van de materie.

Tijdens de goed verzorgde bijbehorende lesdag kon de materie in praktijk gebracht worden.

Dat was ook uiterst waardevol.

Al met al een aanrader!

Hartelijke groet,

Françoise

Françoise

Veel inzicht

22 april 2025

Geeft veel inzicht in mijn persoonlijke functioneren. Er is nog een pad te lopen, maar ik ga het steeds beter begrijpen.

Lilian Starre

Jouw eigen ervaring delen met anderen? Dat kan via onderstaande link.